1. Anasayfa
 2. Türk Rüya Kültür

Rüyada Araba Görmek

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Araba Görmek
0

Rüya sahibinin rüyada araba görmek gibi bir durumu olduğunda nasıl gördüğüne bağlı olarak farklı anlamları bulunur. Genel anlamda yorumuna bakmak isteyenler için ise arabanın yolculuk veya bir yerlere gitmekle alakalı olduğundan seyahat içerikli bir anlamı olduğu düşünülür. Rüyasında arabayı nasıl gördüğüne göre yorum yapması daha doğru olan rüya sahibinin hayatına bakarak da bu yorumları analiz etmesi önemlidir.

Çok yaygın şekilde görülen arabalar bu nedenden dolayı oldukça fazla anlam içerir. Görülme şekline göre daha doğru şekilde analiz etmek en doğrusu olacağından buna odaklanmak gerekir. Bunun için görülen şekline rüyayı gören kişinin nasıl bir yaşamı olduğu konusu da eklenerek yorum yapılmalıdır.

Rüyada Genel Anlamda Araba Görmek

Rüyasında araba gördüğünü söyleyen birisi nasıl gördüğünü ve detaylarını hatırlamadığında temel anlamda değerlendirme yapmak gerekir. Bunun anlamı yol veya yolculuk olarak düşünülse de bazen araç görmek rüya sahibinin kendini güvende hissetmediği, huzursuz olduğu şeklinde de yorumlanır. Maddi açıdan kaygılarının olduğu bir dönem yaşadığı veya yaşayacağı gibi yorumlar yapmak da gerekebilir.

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Araba Görmek

Kırmızı Renkte Araba Görmek

Rüya sahibinin gördüğü arabanın rengi kırmızı olduğunda anlamı başarılı bir döneme adım atacağıdır. Kırmızı araba görüldüğünde başarılı ve atılımlarla dolu zamanların olacağını anlatır. Yani oldukça olumlu ve hayırlı bir şekilde yorumlamak yerinde olacaktır. Aynı zamanda sadece özel hayat olmamakla birlikte iş hayatında da başarılı olacağı yönünde çıkarımlar yapılması gerekir.

Arabanın Renginin Siyah Olması

Siyah hangi konuda olursa olsun görüldüğünde matem, üzüntü veya olumsuz durumlarla ilişkili şekilde ele alındığından araba konusunda da aynı şekilde görülür. Üzüntünün rengi olarak bilinen siyah renk araba için de benzer şekilde anlamlandırılır. Kısa süreli veya gideceği yolla alakalı üzüntülü bir durumun yaşanma ihtimali olduğunu bilerek hareket etmenin faydalı olacağı kesindir. Dikkatli bir şekilde yolculuk yapmak anlamında da yorumlanması önerilir.

Arabaların Sayı Olarak Çok Olduğunu Görmek

Bir tane araba görmenin yorumu genel anlamda yol veya rengine göre değişik olsa da çok sayıda araba görmenin birbirinden farklı anlamları vardır. İlk olarak böyle bir rüyanın doğrudan iş hayatınızla alakalı olduğunu bilmelisiniz. İş hayatınızda bazı sorunlar, istenmeyen olaylar yaşanması gibi bir takım gelişmeler yaşanması beklenebilir. Bu nedenle zor durumda kalmamak adına maddi olarak daha temkinli hareket etmek önerilir. Ama yorumla alakalı unutulmaması gereken durum ise bu sorunlar yaşandığında bile oldukça kısa sürecek olmasıdır. Kalıcı olmayan bu geçişler için önlem almak ve ciddi sonuçlar doğurmasını engellemeye çalışmak en doğrusu olacaktır.

Rüyada Araba Yıkamak

Rüyasında gördüğü arabayı yıkadığını hatırlayanlar için rüya daha farklı bir anlam alır. Rüya sahibi araba yıkadığı için yakın zamanda sevdiklerine kavuşacaktır. Hangi niyeti veya dileği için çaba gösteriyorsa onun da kısa süre içinde gerçekleşeceği yönünde yorumda bulunmak gerekir. Var olan mali kaygılarının ve varsa borçlarının ortadan kalkacağını bilerek hareket etmek gerekir. Borçlarını ödeyerek ve sevdiklerine kavuşarak oldukça olumlu zamanlar yaşamaya başlayacağı yönünde anlamlandırılmalıdır.

Arabanın Çalındığını Görmek

Bir başka araba görme şekli de rüyada aracın çalınmasıdır. Bu durum malını kaybetmek olduğundan anlam verilirken mala olan bağlılık ve düşkünlük olarak yorumlanır. Arabanın çalındığını fark eden rüya sahibi için mal arzusunun oldukça fazla olduğu yönünde bir çıkarım yapılmalıdır. Yakın zamanda sağlığıyla alakalı bir durum yaşanma olasılığı olduğu da gözden kaçırılmamalıdır. Sağlığını ön plana alması gereken kişinin kendisine zarar vermemesi için mal sahibi olma duygusundan biraz uzak durması gerektiği şeklinde yorumlar da yapılır.

Yeni Araba Sahibi Olmak

Bir başka araç görme şekli rüyada yeni araba almaktır. Rüyasında yeni araba aldığını ve bunu kullandığını görmek gören kişi için oldukça hayırlı olacaktır. Yeni bir araba hayallerine kavuşmak ve iş hayatında farklı başarılar elde etmek şeklinde yorumlanır. İş hayatında başarılarına kavuşan ve bol kazanç elde eden birilerinin olacağı yönünde rüyayı yorumlamaya çalışmak gerekir. Rüya sahibinin bekar olması durumunda ise evlenme niyetine ve mutlu bir yuva kurma durumuna da işaret eder. Bunun için hem iş hem de özel hayat anlamında çok iyi bir rüya olduğunu söylemek mümkündür.

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Araba Görmek

Arabayla Kaza Yapmak

Araçla kaza yaptığını gören rüya sahibinin hayatıyla alakalı bazı durumların yolunda gitmediği şeklinde bir yorumda bulunulur. Gerçek anlamda yaşadığı hayatla alakalı olarak yanlışlıklar olduğu ve yanlış giden olaylara müdahale etmesi gerektiği yönünde çıkarımlarda bulunmak önemlidir. Yanlışlıklar sonucunda sorunlarla karşı karşıya gelmemek adına hayatını toplamaya çalışması ve pişmanlıklarını azaltması önerilir. Pişman olanların bu durumun üstesinden gelmek için daha sıkı şekilde davranması da gerekebilir.

Rüyada Arabanın Yandığını Görmek

Rüyada görülen arabanın kazadan farklı olarak alevler içinde yandığını görmek de söz konusu olabilir. Böyle bir rüya görüldüğünde rüya sahibinin geçmiş yaşantısına bakılması önerilir. Kişinin geçmişte yaptığı hatalardan dolayı sorunlar yaşadığı veya yaşayacağı şeklinde düşünmek daha doğru olacaktır. Etrafındaki bazı insanlara hatalar yaptığı ve buna bağlı olarak çevresinde bulunan insanlardan olumsuz yorumlar aldığı düşünülmelidir. Çevresiyle alakalı sorunlar yaşamamak adına dikkatli davranmalı ve geçmişten gelen hataları tekrar etmemelidir.

Rüyada Araç Park Etmek

Rüya sahibinin aracını park etmeye çalıştığını görmesi yakın zamanda yolculuğa çıkmak istediği ve dinlenmesi gerektiği anlamlarına gelir. İş hayatında fazla hırsı olan ve ailesine yeterince zaman ayırmayan birisi olduğu şeklinde de değerlendirmek gerekebilir. Bu kişinin iş alanında daha çok kendini göstereceği zaman dilimleri yaşanacağı ve ailesini de ihmal etmediğinde hayatında her şeyin daha iyi olacağı konusunda yorumlamalarda bulunmak doğru olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Rüyada Fare Görmek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir