1. Anasayfa
 2. Türk Rüya Kültür

Rüyada Balık Görmek

Rüyada Balık Görmek
Rüyada Balık Görmek
0

Rüya sahibi kişinin rüyada balık görmek ile alakalı sağlıklı ve tutarlı bir yorum alabilmesi için nasıl gördüğünü net şekilde hatırlaması önemlidir. Balığın nasıl görüldüğüne bağlı olarak birbirinden değişik anlamlarda yapılan yorumlardan bahsetmek gerekir. Balık farklı şekillerde yaşanan veya yaşanma ihtimali olan olaylara işaret eder.

Kişinin hayatının ne durumda olduğuna bağlı olarak da değişiklik yaşanması söz konusu olacağından genel anlamda manasından başlayarak nasıl görüldüğüne bağlı olarak anlamlandırılmalıdır. Rüyasında balık gören kişi için genelde bolluk veya rızk genişliği ile alakalı olayların yaşanacağından bahsetmek gerekir. Rüya sahibinin güzel haberler alacağı, işler yapacağı ve farklı bolluklar yaşayacağı yönünde düşünmek gerekir.

Rüyada Balık Görmek
Rüyada Balık Görmek

Rüyada Balık Görmenin Genel Yorumu

Balığın nasıl görüldüğü net şekilde hatırlanmadığında genel şekilde nasıl yorumlanacağına bakmak daha doğru olacaktır.

Balık görmenin genelde şu şekilde anlamları vardır:

 • Hayallerinin gerçekleşmesi için az bir zaman kalmıştır,
 • Mal veya para konusunda yaşadığı sorunların bitmesine az kalmıştır,
 • Sıkıntıları kısa süre içinde geçecektir,
 • Hayatına düzen geleceği ve buna bağlı olarak düzelmeler yaşanacağı düşünülmelidir,
 • Kazancının artmasını sağlayacak gelişmeler yaşanır,
 • Hayırlı işler daha çok görülür.

Bunların tamamı genel olarak rüyasında balıkları gördüğünü söyleyen kişiye aktarılması gereken yorumlardır. Ama nasıl gördüğüne göre değişiklik göstereceği bilinmelidir.

Rüyada Balık Tutmak

Balığı gören kişi rüyasında tuttuğunu görmüş olabilir. Balık tutan kişinin anlaması gereken tabir hayatındaki işlerin düzeleceğidir. Rızkını eline alan ve bunun için emek veren bir insandan bahsetmek gerekir. Rüya sahibinin yakında işlerinin yoluna gireceği ve yaptıklarının başarı olarak geri döneceği düşünülmelidir. Aynı zamanda güzel işlerin yakında gerçekleşeceği yönünde düşünmek de gerekir. İnsani anlamda şeref ve haysiyetinizin artacağı durumların içinde olacağı durumlar yaşaması ihtimali de olabilir. Böylece toplumda önemli bir yer sahibi olacaktır.

Rüyada Balığı Yemek

Rüya sahibi rüyasında balığı yediğini gördüğünde birbirinden değişik şekilde yorumlar yapılabilir. Bunun için ilk olarak balığı yiyen kişinin bekar olup olmadığına bakılmalıdır. Bekar kişi rüyasında balık yediğini gördüyse evlenmesi yakındır. Evlilik yakın iken bu evliliğin de iyiye gideceği yönünde yorumlanması gerekir. Bir anlamda hayırlı bir evlilik yapacağı yönünde yorumlanması önerilir. Diğer bir anlamı ise hasta olan birilerinin şifa bulacağıdır. Rüyayı görenin veya yakınlarının sağlığıyla alakalı olumlu gelişmeler yaşanır. Bir diğer anlamı ise balık yemekle paranın eş anlamlı olmasıdır. Balık yiyen kişilerin eline umulmadık şekilde para geçer.

Rüyada Görülen Balıkların Büyük Olması

Rüyasında balık gören kişinin bu balıkları büyük şekilde gördüğünü hatırlaması halinde yüksek oranlarda kazançlar elde edeceği ve servetine servet katacağı düşünülmelidir. Kazancının yüksek olacağını, hanesine bereket geleceğini ve kazancın çok olacağını düşünmek gerekecektir. Bunun için rüyada balık görmenin birçok açıdan büyüklükle bağlantılı olarak gelire işaret edeceğidir. İri ve büyük balıklar iyiliğe ve güzelliğe kavuşmak şeklinde de yorumlanır. Bundan dolayı oldukça önemlidir.

Akvaryumda Balıklar Görmek

Balıkların akvaryumda olduğunu görmek bereket ve kazanç konusunda bazı durumları işaret eder. Diğer şekilde görülen balıklardan farkı değişik şekillerde kazanç elde edilecek olmasıdır. Yeni edinile fikirler sayesinde kazançlar elde edilir. Bunun farkı akvaryumda bulunan balıklardan gelir. Fikirleri sayesinde daha iyi bir yerlere gelerek daha çok gelir elde eden birilerinin varlığına işaret edecektir.

Köpek Balığı Görmenin Yorumu

Rüyasında köpek balığı gördüğünü bilen kişilerin bazı korkuları olduğunu düşünmek gerekir. Köpek balığı kısa süre de olsa rüya sahibinin hayatında yoluna girmeyen bazı durumlar olduğu şeklinde yorumlanmalıdır. Gören kişinin köpek balığı olmasından dolayı ısrarla yaptığı hatalar olduğu şeklinde de düşünülmelidir. Tövbe etmesi ve yaptığı hatalardan uzak durması gerektiği de önemli bir başka konudur. Bunun için mutlaka ruh sağlığı konusunda da destek almak gerekir.

Balıkları Temizlediğini Görmek

Balıkların temizlenmeye hazır veya temizlenirken görülmesi kavuşma anlamına gelir. Rüya sahibinin istediği mala ve sınıfa kavuşacağı şeklinde yorum yapılması önerilir. Aynı zamanda uzakta bulunan sevdiklerine kavuşabilir. İstediği hayata kavuşmasına az zaman kaldığı ve bunun için çabalaması gerektiği düşünülür. Temizledikten sonra pişirdiğini görmek ise hayallerine kavuşacağını gösterir.

Balıkları Yakaladığını Görmek

Bir başka balık görme çeşidi de balıkların yakalanmasıdır. Bu durum işlerin yolunda gitmediğine ve bazı sorunların yaşanabileceğine işaret eder. Kendisinin balıkları yakaladığını görmesi hayatını düzene sokmak için fazlasıyla çalıştığını anlatır. Doğru şekilde çalışmak işlerin yolunda gitmesine ve hayırlı işler olacağına işaret ederken doğru işler yapmaması sağlık sorunlarının ortaya çıkacağına işarettir.

Rüyada Balık Görmek
Rüyada Balık Görmek

Pişmiş ve Yenmeye Hazır Balıklar Görmek

Rüyada balıkların yenmeye hazır şekilde, pişmiş olduğunu görmek hayırlı ve helal lokma anlamına gelir. Kazancın az veya çok olmasını önemsemeden çalışmaya devam ettiğini ve malının artacağını anlatır. Hayırlı ve oldukça fazla hayırlı işin olacağını anlatan bir rüya olarak bakılmalıdır. Kişinin kazancında doğru orantılı şekilde artışlar yaşanacağı da unutulmamalıdır.

Balıkların Kılçıklarını Görmek

Rüyasında balıkların kılçıklarını görmek gözden kaçan bir şeyler olduğunu anlamak gerektiği şeklinde anlamlandırılır. Rüyayı gören kişinin hayatında bazı maddi ve manevi zorlukların olduğu yönünde yorumlanması gerekir. Bunun yanında yaşanması ihtimalli olan olumsuz durumların olabileceği yönünde değerlendirme yapmak da önerilir. Küçük hataların istenmeyen büyük durumlara neden olacağı yönünde anlamlar çıkarmak da gerekebilir.

Deniz İçinde Balıklar Görmek

Gördüğünüz balıkların denizin içindeki balıklar olduğunu görmek bereket anlamına gelir. Oldukça zengin olmak, sıkıntı çekmeyecek maddi gelirler elde etmek ve kazançlarını artırmak olarak düşünülmelidir. Denizdeki balıkları yakalamaya çalıştığını gören kişi ise hayatına anlam kazandırmaya çalışan birisidir. Çok fazla detaycı ve hayatı anlamaya çalışan bir kişilik şeklinde de anlamlandırılması mümkündür.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Rüyada Altın Görmek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir