1. Anasayfa
 2. Türk Rüya Kültür

Rüyada Silah Görmek

Rüyada Silah Görmek
Rüyada Silah Görmek
0

Rüya tabirleri içerisinde bazı rüyaların tabiri zordur ve farklı kişilere göre farklı anlamlarda yorumlanır. Fakat bazı rüyaların anlamları geneldir ve büyük bir kitle anlamını o şekilde kabul eder. Genellikle de yorumlandığı gibi gerçekleşir. Bu rüyalardan biri de silahtır. Rüyada silah görmek büyük bir çoğunlukla iyi bir şekilde yorumlanır. Silah rüya tabircilerince gücü, kudreti, zaferi ve başarıyı temsil eder. Rüyasında silah gören kişi iş hayatında başarılı olacağına, daha güçlü olacağına ve tehlikelerden kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada Başlıca Silah Görme Şekilleri

Rüyada silah farklı şekillerde görülebiliyor. Bu şekiller de rüyanın farklı bir şekilde yorumlanması anlamına gelir.

Rüyasında silah gören kişiler daha çok aşağıdaki şekillerde görürler;

 • Rüyada silahlı birini görmek
 • Rüyada ateş ettiğini görmek
 • Rüyada ateş edildiğini görmek
 • Rüyada silah sesi duymak
 • Rüyada silah saklamak
 • Rüyada silahla birini vurmak
 • Rüyada ateş etmek
 • Rüyada silah mermisi görmek
 • Rüyada birine silah vermek
 • Rüyada birinin vurulduğu görmek

Bu rüyalarda silahın fonksiyonu farklıdır. Ve rüyayı gören kişilerde farklı izlenimler bırakır. Ayrıca rüya tabiri de değişir.

Rüyada Silah Görmek
Rüyada Silah Görmek

Rüyada Silahlı Birini Görmek

Kişi rüyasında başka birinin elinde silah görüyorsa bu onun içinde bir sıkıntı olduğunu gösterir. Başka bir yoruma göre de başka birinin elinde silah görülmesi rüya sahibinin büyük bir tehlike altında olduğunu gösterir. Rüya sahibi bekar ise uzun süreli ve tehlikeli bir aşk yaşayacağı, bu aşkta başkalarının gözü olacağı da yorumlanır. Rüya sahibi silahın kendisine doğrultulduğunu görüyorsa yaşadığı sorun ve sıkıntılardan kurtulacağını gösterir.

Rüyada Ateş Ettiğini Görmek

Rüyada ateş ettiğini görmek rüya sahibinin başka birine haksızlık yapacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin haksız kazanç elde edeceği ve hayırsız işlerle meşgul olacağı anlamına gelir. Rüyasında silahla ateş eden kişinin düşmanlarına da yorumlanır. Düşmanları ile yüzleşeceği ve büyük bir tartışma yaşanacağı anlamı taşır. Rüya sahibinin huzursuz bir döneme gireceğine de dalalettir. Rüyada uzun namlulu bir silahla ateş ettiği görmek fakirlikten kurtulur ve mal mülk sahibi olmaya yorumlanır.

Rüyada Ateş Edildiğini Görmek

Rüyada başka birinin ateş ettiğini görmek iyiye yorumlanır. Rüya sahibinin sıkıntılı günlerden kurtulacağı yorumlanır. Kişinin işlerinin aniden düzeleceği ve yeni bir iş kuracağı anlamına gelir. Ayrıca işi varsa bu işini geliştireceği, bol bir kazanç elde edeceği anlamına da gelir. Rüyada kendisine veya ailesine mermi sıkıldığını görmek yakın bir zamanda bir yakınının hastalığa yakalanacağı veya ölüm haberi alacağına dalalet edilir.

Rüyada Silah Sesi Duymak

Rüyada silah sesi duymak rüya sahibinin hayatında mutlu edici haberler alacağı şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin aile ve iş hayatında mutlu ve başarılı bir döneme gireceği anlamı çıkar. Rüyada silah sesi duyup korkan ve saklanan kişi öğrenci ise öğrencilik hayatında başarı elde edeceği anlamına gelir. Rüya sahibi eğitim hayatından sonra kısa sürede iş bulacağı ve yakın çevresine de yardım edeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Silah Saklamak

Rüyasında silah sakladığını gören kişiler kavgayı ve olayları sevmeyen sakin bir yaşantı sürmek için çalışan insanlardır. Rüyada silah sakladığını gören kişi için sakin, huzurlu ve mutlu bir hayat süreceği yorumlanır. Bir diğer yoruma göre rüyada silah gören rüya sahibinin hayırlı bir evlada kavuşacağı bildirilir. Rüyasında tabanca alan kişi ise hayatının düzene gireceği ve sorumluluklarını zamanında yerine getireceği şeklinde yorumlanır. Silah alan rüya sahibi büyük başarılara imza atacağı belirtilir.

Rüyada Silahla Birini Vurmak

Rüyada silahla birinin yaralandığını gören kimse düşmanından haber alacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi kişi düşmanından veya arkasından işi çeviren kişilerden kötü bir haber alacağının işaretidir. Düşmanlardan kurtuluş olarak yorumlanır.

Bazı yorumlara göre silahla birinin öldürüldüğünü gören kimse başının derde gireceği şeklinde yorumlanır. Tanıdığı bir kişinin rüyasında öldürüldüğünü görmek ise rüya sahibinin büyük imtihanlar ile sınanacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada silahla vurulan kimsenin kanını gören kimse sinirlerine hakim olamadığı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Silah Görmek
Rüyada Silah Görmek

Rüyada Silahla Havaya Ateş Etmek

Rüyada silah kullanmak ve ateş etmek rüya sahibinin başka birine haksızlık yapacağı ve kötü işlere bulaşacağı anlamına gelir. Rüyasında tabanca ile havaya ateş edildiğini veya ettiğini gören kimse rızkının garanti altına alındığının göstergesidir. Rüya sahibi eğer sıkıntılı bir dönemden geçiyorsa sıkıntıların son bulacağı anlamı da taşır. Eğer hayati önem taşıyan bir haber bekliyorsa rüya sahibi kısa sürede olumlu bir haber alacağına da dalalettir.

Rüyada Silah Mermisi Görmek

Rüyada mermi görmek rüya sahibinin büyük bir iftiraya uğrayacağına işarettir. Rüya sahibinin çok dikkatli olması gerektiği bildirilir. Ayrıca rüya sahibinin yakın bir akrabasından kötü bir haber alacağı da yorumlanıyor. Başka bir yoruma göre rüyada silah mermisi görmek rüya sahibinin yakın bir akrabasından kötülük göreceği şeklinde yorumlanıyor.

Rüyada Birine Silah Vermek

Rüyada birine silah vermek veya hediye etmek rüya sahibinin onurlu bir hayat süreceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi kişi mutlu bir hayat süreceği belirtilir.

Rüyada Birinin Vurulduğu Görmek

Rüyada tanıdık birinin vurulduğunu görmek vurulan kişinin iftiraya uğrayacağı şeklinde yorumlanır. Başka bir yorumda ise vurulan kişinin rüya sahibine büyük iyilikleri dokunacak şeklinde yorumlanır. Rüyada vurulan kişiyi rüya sahibi tanımıyor ise dikkat etmesi gerekiyor. Rüyada rüya sahibinin kendisinin vurulduğunu görmek dünya hayatından çok ahiret hayatına önem göstereceğine delalettir.

Başka bir yoruma göre kendisinin vurulduğunu gören kişi çevresinden bir kötülük göreceğine işarettir. Rüya sahibi kendisinin tüfekle vurulduğunu görüyorsa birine zararı dokunacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada vurulan kişinin öldüğünü görmek ise sıkıntılardan kurtulacağına delalettir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Rüyada Araba Görmek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir