1. Anasayfa
 2. Türk Rüya Kültür

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada Kedi Görmek
Rüyada Kedi Görmek
0

Rüya tabircilerine göre rüyada kedi görmek birkaç farklı şekilde yorumlanıyor. Bu rüya genel olarak hayra yorumlasa da rüyanın görülme şekli, rüyada görülen diğer durumlara ve hatta renklere göre yorum şekillenir.

Rüyada kedi görmek, genellikle çocuk sahibi olmaya yorumlanır. Bazı yorumlara göre bağımsız, özgür ruhlu, arzularının peşinden giden, yarınını düşünmeyen, sadece kendi için yaşayan, tehlikeli bir kadına işaret eder ki bu kadına karşı temkinli olunmasına delalet edilir. Bu kadının kurnaz ve sinsi yaklaşımları olabileceği anlamı da taşır. Diğer bir yoruma göre kedi çok yakında olan bir kişiden görülecek bir vefasızlığa işaret eder.

Rüyada Kedi Görmek
Rüyada Kedi Görmek

Rüyada Kedi Sevmek

Rakipler olarak yorumlanır. Kişinin rakipleri tarafından göz hapsinde olduğuna, kıskançlık duyduklarına ancak kişiye zarar veremeyeceklerine tabir edilir. Rüyada kediyi sevgiyle kucaklamak aniden yaşanacak bir sevince işaret eder. Bu rüya genellikle yüksek mevkilerde olan insanlardan gelecek bir yardıma, verilecek bir desteğe de yorumlanır.

Rüya tabircileri rüyada kedi sevmenin aile yaşantısında meydana gelecek olumlu gelişmelere delalet olduğunu da belirtiyorlar. Aile yaşantısında sıkıntıların sona ereceğini, huzurlu bir ortamın yaşanacağını, aile fertleriyle aradaki buzların eriyeceğine yorumlanır.

Rüyada Birden Fazla Kedi Görmek

Bu rüya, kötü arkadaşlıklara, ilişkilerdeki sahtekarlıklara, yalanlara, bazen de ihanete delalet eder. Birçok kedinin varlığı kişinin sosyal çevresine işaret eder. Sosyal çevrede kötü niyetli, kıskanç insanların varlığını gösterir. Kişinin sosyal çevresine, dostluk ve arkadaşlıklarına dikkat etmesi için uyarıcı nitelik taşır. Olumsuz duygular besleyen birçok insanın bir arada bulunduğu bir ortam anlamına da gelir.

Rüyada Kedi Beslemek

Emir altında çalıştırılan ya da bakmakla yükümlü olunan kimselere yorumlanır. Kişinin emri altındaki insanlara iyi, adaletli ve şefkatli davrandığına yorumlanır. Bazı yorumculara göre ise kişinin sıkıntılarından kurtulacağına, refaha çıkacağına, sırtındaki yüklerden kurtulacağına da yorumlanır.

Diğer bir yorumu ise zengin ve güçlü bir insandan görülecek bir yardıma delalet eder. Bu destek sayesinde ulaşılacak refaha işaret eder. Bazı alimler ise bu rüyanın yeni bir ilişkiye delalet ettiğini belirtiyorlar. Kişinin karşısına çıkacak yeni bir aşka, olumlu sonuçlanabilecek bir birlikteliğe ya da bir dostluğa yorumlanır.

Rüyada Kedi Isırması

Kedi ısırdığında rüya sahibinin canı yanıyorsa bu kişinin göreceği bir zarara yorumlanır. Bazı yorumculara göre bu rüya uyarıcı nitelik taşır. Kişinin çevresine karşı uyanık ve tetikte olmalıdır. Rüya zarar verebilecek insanların varlığını gösterir.

Kedi ısırığında can yanmıyorsa kişinin tatsız sözler duyabileceğine, moral bozucu bazı durumlarla karşı karşıya kalabileceğine, umulmayan birinden görülecek nahoş bir davranışa, kırıcı bir harekete delalet eder. Bazı rüya yorumcularına göre bu rüya, hırsıza yorumlanır.

Rüyada Kedi Kovalamak

Bu rüya hayırlara vesile eden bir rüyadır. Kişinin hayatına girecek yeni birine işaret eder. Tanışılacak bu kişinin iyi biri olmadığına, sinsi yönleri olduğuna, dostluk duygusundan mahrum olduğuna, kötü niyetler beslediğine delalet eder.

Bu kötü kişinin kötülüklerinden korunmaya, bu kişinin sinsiliklerinden kurtulmaya yorumlanır. Kedi kovalamak rüyası kişinin karşılaşacağı kötülüklerden zarar görmeyeceğine yorumlanır.

Rüyada kediyi yada kedileri kovalamak kötülük gelecek durumlardan uzak durmaya, kötü niyetleri önceden fark ederek önlem almaya da işaret eder.

Bazı alimlere göre bu rüya, kişinin iç dünyasını yansıtır. Kişinin çevresindeki kötülükleri farkında olduğuna bu insanları yaşamına çıkaracağına böylece rahata kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Yavru Kedi Görmek

Çevrede son derece olumsuz duygular besleyen, kötülük yapmak için her an planlar yapan insanların olduğuna ancak; bu insanların amaçlarına ulaşamayacaklarına yorumlanır. Yavru kedi rüyaları düşmanın güçlü olmadığı, kötü düşünceler içinde olsa da kötülük yapmaya gücünün yetmeyeceği anlamına gelir.

Eğer yavru kedi dişiyse bir kadınla ilgili sorunlara işaret eder. Yakın çevredeki bir kadının iyi olmayan niyetlerini, bu kadınla ilişkilerin bozulacağına yorumlanır. Bu rüya kişinin korku ve endişelerini de ifade eder.

Kişinin gerek aile gerekse iş yaşamına ilişkin kaygılarının olduğunu, sorunlarla boğuştuğunu, gözünde her sıkıntısını büyüttüğünü ve kendini çıkmaza soktuğuna da yorumlanır. Bazı alimlere göre yavru kedi insanın içindeki merhamet duygusuna işaret eder. Kişinin çevresindeki kişilere karşı merhametli olduğuna, şefkat duygusuyla yaklaştığına yorumlanır.

Rüyada Kedi Görmek
Rüyada Kedi Görmek

Rüyada Ölü Kedi Görmek

Bu rüya savurganlığa ve müsrifliğe delalet eder. Sahip olunan malların kıymetini bilmemeye, parayı hesapsızca harcamaya ve bunlardan dolayı ileride yaşanacak maddi sıkıntılara yorumlanır. Diğer bir tabire göre ihtiyaç sahibi birinin varlığını gösterir. İhtiyaç sahibi bu insandan haberdar olmaya ve bu insana yardım eli uzatmaya işaret eder. Bazı yorumcular ise bu rüyanın refah ve huzuru temsil ettiğini belirtiyorlar. Bazı yorumlarda kişinin bazı olumsuz duyguları terk edeceğine, yanlışlardan döneceğine de işaret eder.

Rüyada Renkli Kedi (Beyaz, Siyah, Sarı ya da benekli)

Renkli kedi rüyaları farklı şekilde yorumlanır. Rüyada görülen kedinin tüy rengine göre yorumlar değişir. Beyaz tüylü kedi görmek aniden meydana gelecek sevinçli bir habere, neşe bulmaya, mutlu olmaya yorumlanır. Aynı zamanda yumuşak huylu ve ağır başlı birine de işaret eder.

Siyah tüylü kedi kıskançlık ve düşmanlık olarak yorumlanır. Çevrede bu hislere sahip bazı insanların varlığını gösterir. Kişinin çevresindekilere karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıcı nitelik taşır. Benekli kedi ise iyi bir insandan gelecek yardım olarak yorumlanır.

Rüyada Vahşi Kedi Görmek

Vahşi kedi tarafından ısırıldığı görülürse hastalığa yorumlanır. Vahşi kedi tarafından tırmalanmak ise kavgaya işaret eder. Rüya sahibinin ailesi ya da yakın çevresiyle bir konuda ciddi bir tartışma yaşayacağına, bir kişinin söz ve davranışlarıyla kalp kuracağına, bu tartışmaların ilişkilerde kopukluklara yol açacağına delalet eder.

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Rüyada Araba Görmek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir