1. Anasayfa
 2. Türk Rüya Kültür

Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada Yumurta Görmek
Rüyada Yumurta Görmek
0

Birçok alanda kullanılan ve lezzetli, besleyici olmasından dolayı sofraların ayrılmaz parçalarından bir tanesi olan yumurta ile alakalı rüyada yumurta görmek başlığı da sıklıkla ele alınır. Rüya sahibinin yumurtayı nasıl gördüğüne ve nasıl hatırladığına bağlı olarak hayatı merkeze alınarak yorum yapılmalıdır. Gündelik hayatta çok kullanılmasının yanında rüyalarda sıklıkla görülüyor olması her görülme şekline bağlı olarak yorumlar yapılmasına neden olur.

Görülen rüyaların net şekilde hatırlanmaması halinde genel anlamda yumurta görülmesinin ne anlama geldiğine bakılması gerekir. Para, mutluluk ve bekarlar için evlilik anlamlarına geldiğinden görenlerin nasıl gördüğü rüyanın yorumlanmasında son derece önemli bir ayrıntı anlamına gelir.

Rüyada Yumurta Görmek
Rüyada Yumurta Görmek

Genel Anlamda Yumurta Görmek

Rüyanızda nasıl olduğunu veya olaylar örgüsünü hatırlamadan yumurta görmüş olmanız halinde genel olarak yapılan yumurta yorumlarına bakılması daha doğru olacaktır.

Bu yorumlar arasında bulunan en önemli bakış açıları şu şekildedir:

 • Evli birisi gördüğünde mal ve mülk edinmek anlamlarına gelir,
 • Bekar kişi için yakın zamanda evlilik demektir,
 • Hayırlı kısmet anlamına gelecek şekilde yorumlanması gerekir,
 • Rüyada görülen yumurta bazen çocuk anlamına da gelir,
 • Hayırlı ve gurur duyulan bir evlat sahibi olunduğu, olunacağı şeklinde değerlendirilmelidir.

Bunların tamamı genel şekli ile görülen yumurtaların değerlendirilmesidir. Detay hatırladıkça rüyaya anlam vermek ve doğru değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Rüyada Yumurtaları Toplamak

Rüyayı gören kişinin yumurtaları toplaması iş konusunda önemli başarılar elde edeceği anlamına gelir. Bulunduğu konumda ve makamında artış olacağını bekleyen bir kişinin varlığından da bahsedilebilir. Maaşının iyi olacağına ve yüksek kazançlar elde etmenin mümkün olduğuna işaret eden anlamları da vardır. Huzur ve mutluluğun eksik olmadığı bir hayat sürmenin mümkün olduğu yönünde de yorumlar bulunur. Güzel, ailesiyle birlikte bir yaşam sürmek şeklinde değerlendirilmelidir.

Yumurtaların Haşlandığını Görmek

Yumurta gören kişi bunların haşlandığını veya haşlanmış olduğunu gördüğünde elindekilerin değerini bilmediği yönünde değerlendirme yapılmalıdır. İnsanların ve malın değerini bilmeyen bir yapıda olmasından dolayı bazı sorunlar yaşamasının muhtemel olduğunu aktarmak doğru olandır. Verdiği emeklerin boşa gitmeyeceği ve hayatının yoluna gireceği şeklinde de anlamlandırılabilir.

Kırık Yumurtalar Görmek

Rüyada yumurtaların kırık olduğunu gören kişinin uzun zaman geçmeden kısa süre içinde istediği her şeyin gerçekleşeceği şeklinde yorum yapılması gerekir. Yakın çevresinde bulunan birilerinin yumurtanın kırılması ile alakalı olarak bir üzüntü yaşayacağı da olasılıklar arasında bulunur. Ayrıca büyük mutsuzluklar ve üzüntüler içine gireceğini düşünerek hareket etmesi gerektiği de hatırlatılmalıdır.

Çok Yumurta Görmek

Birden fazla yumurta görmenin rüyayı gören kişi için anlamı fırsat olacaktır. Farklı kazançlar sunan ve değişik kapılar açan durumların içinde olacağı yönünde yorumlanmalıdır. Karar vermeden önce en iyisini yakalamak için bilenlere danışmanın faydalı olduğu konusunda da yorumlar yapılır. Aynı zamanda bolluk ve bereket dolu dönemlerin yakın olduğu konusunda da işaretler verir.

Yumurta Sarısını Görmek

Yumurtaların tek parça halinde görülmesinden değişik olarak sarısını görmenin de farklı bir anlamı vardır. Altın rengi ve altın sarısı adı verilen yumurtanın iç kısmını gördüğünüzde evlilik yapılacağını anlamak gerekir. Evli olanlar için de sarışın bir çocuk sahibi olmanın söz konusu olduğu bilinmelidir. İlerleyen zaman dilimlerinde daha çok kazanmanın mümkün olduğu olaylar yaşanacağı ve iş teklifleri geleceği de anlaşılabilir.

Koli Şeklinde Yumurta Görmek

Yumurtaları koli ile tek bir yerde görmek de rüyada söz konusu olduğunda farklı anlamlar taşır. Şanssız durumlarla karşı karşıya gelineceği, dikkatli olmanın son derece yerinde bir karar olacağı yönünde değerlendirmede bulunmak önerilir. İçine girilen durumlarla alakalı olarak ortaya olumsuz sonuçlar çıkabileceği de düşünülebilir.

Yumurtayı Pişmiş Halde Görmek

Rüyada yumurtaları çiğ görmenin yanında pişmiş şekilde görmenin de değişik anlamları vardır. Ailesi ile ilişkileri iyi olmayanlar için ara açılması veya aile sorunlarının yaşanması anlamlarına gelir. Sorunun düzelmesi için aileden birilerinin araya girmesi gerekeceği ve bu olaylar sonunda barışmanın yaşanacağı anlaşılmalıdır. Eğitim ve iş konusunda da bazı anlamlar taşır. Bu anlamlar arasında sıkıntı ve işlerin bozulması gibi olaylar bulunur. Bu rüyayı gören kişinin kısa süreliğine de olsa aile, iş ve eğitim konusunda dikkatli davranması fayda sağlayacaktır.

Rüyada Yumurta Görmek
Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada Yumurtanın Bozulduğunu Görmek

Yumurtaların kokması, bozulması veya kokması şeklinde görülen rüyalarda rüyayı gören kişinin kendisiyle alakalı dedikodu yapıldığı ve bunu yakın zamanda duyacağı anlaşılmalıdır. Dedikodunun oldukça yakın birisinden geleceği veya birisi tarafından yapıldığı da düşünülebilir. Kokuyu net şekilde alan rüya sahibi dedikodudan oldukça etkilenecek, ikili ilişkilerini bozma noktasına gelecektir. Dikkat etmek ve algıları açık şekilde davranmak önemlidir.

Rüyada Yumurta Satın Almak

Rüya sahibinin yumurta satın aldığını görmesi farklı şekillerde yorumlanır. Satın aldığı veya almayı düşündüğü bir mal olması halinde bunun için acele etmemesi gerektiği yönünde bir yorum yapılabilir. Yumurtaları tanıdık birisinden aldığında yakın çevresinden destek almasının daha doğru olduğu sonucuna ulaşılır. Koli şeklinde yumurta satın almak ise hem riskli hem de kazancının oldukça fazla olma ihtimali bulunan bir yatırımı anlatır. Ticaretle uğraşanlar için temkinli yatırımlar yapma dönemi olduğunu söylemek yanlış bir değerlendirme olmayacaktır.

Rüyada Yumurtaları Pişirmek

Yağda veya farklı şekillerde yumurta pişirmek için çaba gösteren bir rüya sahibi söz konusu olduğunda kısmetini kazanmak için çok çaba sarf eden birisi olduğunu düşünmek gerekir. Önüne çıkan engelleri atlattıktan sonra kısmetinin hazır olduğunu ve içinde bulunduğu durumları buna göre değerlendirmesinin doğru olduğunu söylemek gerekir. Yumurtaların yapısı gereği olumsuz anlamı olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Bunun için yumurta görenlerin kısmet, evlilik, iş ve çocuk konusunda hayatlarına bakarak yorum yapmaları önerilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Rüyada Fare Görmek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir