1. Anasayfa
 2. Türk Rüya Kültür

Rüyada Yüzük Görmek

Rüyada Yüzük Görmek
Rüyada Yüzük Görmek
0

Birçok kişi, rüyaların gerçek hayatla ilgili mesajlar verdiğine inanıyor. Bu nedenle de, nerede ise her gördükleri rüya ile ilgili bir anlam peşine düşüyor. Özellikle evlilik çağında olan kişilerin en çok gördüğü rüyalar ise, yüzük ile ilgili oluyor. Bu yüzden, internet ortamında rüyada yüzük görmek ile ilgili birçok arama ile karşılaşılıyor. Rüyada yüzük görmenin çok değişik yorumları bulunuyor, hatta yüzüğün çeşidi bile bu yorumların değişmesine neden oluyor.

Rüyada Yüzük Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada yüzük görülmesi ile ilgili çok fazla yorum yapılsa da, hayırlı bir olaya vesile olacağı konusunda genel bir mutabakat vardır. Genel olarak, rüyada yüzük görülmesi hakkında üç ana yorum bulunuyor ve bunlar şu şekilde sıralanıyor;

 • Hayırlı bir evlilik yapılması
 • Hayırlı bir nişan yapılması
 • Huzurlu bir hayat geçirilmesi

Rüya tabirleri, bekar olan kişilerin rüyalarında yüzük görmelerini, çok kısa bir süre zarfında evlilik ya da nişan yapacakları şeklinde yorumluyorlar. Rüyada yüzük görmeyi olumsuzluk olarak niteleyen rüya tabirleri de bulunuyor. Bunlar, özellikle bu rüyayı evliler görmüşse, evliliklerinin sona ereceği şekilde yorumlar yapıyorlar. Bazı rüya tabirleri ise, rüyada yüzük görmeyi; çocuk sahibi olmaya, araba ya da ev sahibi olmaya ya da mesleğinde başarılı olmaya da yorumlayabiliyorlar.

Rüyada Yüzük Görmek
Rüyada Yüzük Görmek

Rüyada Yüzük Takmanın Anlamı Nedir?

Rüyada yüzük görmenin yanı sıra, bu yüzüğün takıldığını görmenin de değişik yorumları bulunuyor. Rüyada yüzük takıldığını görmek de yüzük takılan kişi için hayırlı bir olaya vesile olacağı şekilde yorumlanıyor. Burada bahsedilen hayırlı bir olay ise şu şekilde sıralanıyor;

 • Yüzüğü takan kişinin şansının açılması
 • Hayatının güzel bir yönde değişecek olması
 • Hayallerine kavuşması
 • İsteklerinin gerçekleşmesi
 • İşlerinin açılması
 • Kazancının artması
 • Huzura kavuşması
 • Rakiplerine üstün gelmesi
 • Sıkıntılarının geçmesi

Rüyada yüzük taktığını görmek ayrıca, söz konusu kişinin çok uzun zamandır istediği bir şeyin gerçekleşeceği anlamında da yorumlanır.

Rüyada Altın Yüzük Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada altın görmek, birçok rüya tabiri tarafından iyi olarak yorumlansa da, altın yüzük hayır olarak kabul ediliyor.

Rüyada altın yüzük görmek şu şekilde yorumlanıyor;

 • Mutluluk, iyilik ve güzellik
 • Çekilen sıkıntılardan kurtulmak
 • Mutlu bir evlilik yapmak
 • Hayırlı evlatlara sahip olmak ve bunları büyütmek

İş hayatında başarıya ulaşmak

Bazı rüya tabirler ise, rüyada altın yüzük gören ve bu yüzüğü takan kişinin mallarında, başkalarının gözü olduğu şeklinde yorumlar da yapıyorlar. Bazı yorumcuların ise, altın yüzüğü takan kişinin haram yoldan mal varlığına sahip olduğuna dair yorumları bulunuyor.

Rüyada Gümüş Yüzük Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada gümüş yüzük görmek, mal ve para artışı olarak yorumlanıyor. Özellikle erkek tarafından bu rüyanın görülmesi, elde edilecek olan gelir ve malların helal olduğu anlamına geliyor. Rüyada gümüş yüzüğü taktığını gören kişin için ise, mutluluk, bereket ve sağlık dolu bir hayatın gerçekleşeceği yorumları yapılıyor. Bu kişinin hayırlı bir evlada sahip olacağı ile ilgili yorumlar da bulunuyor. Ayrıca, gümüş yüzüğü takan kişinin evlilik hayatındaki sorunların çok kısa sürede düzeleceği de yorumlar arasında yer alıyor.

Rüyada Kırık Yüzük Görmenin Anlamı Nedir?

Yüzük, aşk ve evlilik ile ilişkilendirildiğinden, rüyada kırık yüzük görmek bu ilişkilerde sorun olacağı anlamına geliyor. Rüyada kırık yüzük gören bir kimse evli ise, evlilik hayatında sorun ve tartışmalar yaşayacağı şeklinde yorumlar bulunuyor. Bu kişi, evli değil ama bir gönül ilişkisi içinde ise, bu ilişkinin olumsuz sonuçlanabileceği şekilde yorumlanıyor. Rüyada bir kırık yüzüğü bulan kişinin ise, uygunsuz bir ilişki yaşayacağı, bu yüzüğü yatağında bulduğunu görmüşse, olumsuz bir ilişkinin olumlu sonuçlanacağı şeklinde yorumlar yapılıyor.

Rüyada Tek Taş Yüzük Görmenin Anlamı Nedir?

Rüya tabircilerinin nerede ise tamamı, rüyada tek taş yüzük görmeyi mutluluk ve hayır olarak yorumluyor. Rüyada görülen tek taş yüzük, hayatın daha huzurlu ve heyecanlı olacağı anlamına geldiği gibi müjdeli bir haberin alınacağı şeklinde de yorumlanıyor. Ayrıca, rüyasında tek taş yüzük gören kişinin maddi durumunun çok iyi şekilde gelişeceği ve daha rahat bir yaşam koşuluna kavuşacağı şeklinde yorumlar da yapılıyor.

Rüyada Elmas Yüzük Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada elmas yüzük görmek, çok nadir elde edilebilecek bir kısmetin gerçekleşeceği şeklinde yorumlanıyor. Söz konusu nadir kısmet, iş hayatında olabileceği gibi aşk hayatında da gerçekleşebiliyor. Özellikle rüyasında elmas yüzük gören kişinin, rüyayı gördüğü zaman içinde elde etmek istediği en büyük arzusuna kavuşacağı şeklinde yorumlar da yapılıyor.

Rüyada Yüzük Görmek
Rüyada Yüzük Görmek

Rüyada Taşlı Yüzük Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada taşlı yüzük görmek, tek taş yüzük görmekten daha farklı olarak yorumlanıyor. Taşlı yüzük görmek, genellikle itibarın ve şöhretin artması olarak yorumlanmaktadır. Rüya tabirleri, rüyasında taşlı yüzük gören ve buna sahip olan kişilerin, toplumda şöhretlerinin artacağı, toplum tarafından daha çok sevileceği ve takdir edileceği şeklinde yorumlanıyor. Bu da, söz konusu kişinin gerçekleştireceği bir işten kaynaklanan bir takdir ve sevgi artışı olacağı şeklindedir.

Rüyada Alyans Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada alyans görmek, iki ayrı şekilde yorumlanıyor. Bunlardan birincisi; aile hayatında sorunlar yaşanması fakat bu sorunların çözülecek olmasıdır. Yorumlardan ikincisi ise; daha huzurlu ve mutlu bir evlilik süreci anlamına geliyor.

Rüyada Tahta Yüzük Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada tahta ya da ahşap yüzük görmek, tüm rüya tabircileri tarafından olumsuz olarak yorumlanıyor. Rüya yorumcularının büyük bir çoğunluğu ise, tahta yüzük görmeyi hayırsız bir eş ve dolayısı ile de sorunlu bir evlilik olarak yorumluyorlar. Bazı yorumcular ise, evlilik hayatının çıkmaza gireceği ve bereketsiz bir yaşam olacağı şeklinde yorumlar da yapıyorlar. Bu sorunların ise, aile büyüklerinin yardımı ile çözüleceği şeklinde yorumlar da bulunuyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 2
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Rüyada Kedi Görmek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir