1. Anasayfa
 2. Türk Rüya Kültür

Rüyada Çocuk Görmek

Rüyada Çocuk Görmek
Rüyada Çocuk Görmek
0

Rüyada bir çocuk görmek, zenginliğin ve mutluluğun işareti olarak yorumlanır. Rüyada çocuk görmek dünyanın süs ve neşesine, sıkıntı ve fitnelerine işaret edebilir. Bu konu ile ilgili farklı yorumlar yapılmıştır. Kadının kucağında bir çocuk görmesi; eğer çocuğu yoksa anne olmaya işaret eder. Anne veya babanın kendi çocuğunu kucağına aldığını görmesi ise şefkat ve merhamete işaret eder. Burada dikkat edilmesi gereken rüyaların bilinçaltı kaynaklı olup olmadığını anlamaktır. Bilinçaltı sebebiyle görülen rüyalar, genellikle bir anlam taşımazlar.

Rüyada Çocuk Görmek
Rüyada Çocuk Görmek

Rüyada Çocuk Görmek Ne Demek?

Rüyada çocuk görmek ile ilgili farklı yorumlara denk gelmek mümkündür. Görülen rüyanın diğer detayları manasını bulmak için önemlidir. Kucakta taşınacak kadar küçük bir bebek görmek üzüntü ve kedere işaret edebileceği gibi sevinçli bir habere de işaret ediyor olabilir. Ergenliğe yaklaşmış bir çocuk görmek ise müjdeli bir habere yorulabilir. Çocuk görmek genellikle iyi yorumlansa da bazen rüya şekline göre kötüye ve günaha da yorumlanabilir. Okula giden bir çocuk görmek ise tövbe etmeye işaret ediyor olabilir. Ayrıca rüya ayrıntıları da rüyanın anlamını etkiler.

Çocuklu bir rüyayı farklı anlamlara taşıyacak ayrıntılar ise şöyledir:

 • Doğum yaptığını görmek.
 • Çocukla oyun oynamak.
 • Çocuk öldürmek.
 • Kız bebek görmek.
 • Erkek bebek görmek.
 • Bebeğin altını değiştirmek.
 • Bebeği emzirmek.

Rüya sahibi rüyasının ayrıntılarına hakim olmazsa tam anlamıyla bir yoruma ulaşamaz. Çocuğun cinsiyeti, yaşı ve bulunulan mekan rüya yorumunu derinden etkileyen unsurlardır.

Rüyada Kız Çocuğu Görmek

Rüyada bir kız çocuğu görmek, iyi anlamlara sahiptir. Rüya sahibinin bolluğa ve berekete erişeceği anlamlarına gelebilir. Ayrıca rüya sahibinin bu rüya ile sıkıntılarından kurtulacağı da yapılan yorumlar arasındadır. Kız çocuğu görmek yaşanan sıkıntıların kısa süre içerisinde geçeceği anlamına gelir. Yaşanan bütün olumsuz olaylar, kısa bir süre içerisinde ortadan kaybolacak ve olumlu haller kişinin hayatında görülecektir. Yine rüya ayrıntıları ile şekillenebilen bu rüyanın da yorumu farklı şekillerde yapılabilir.

Rüyada Erkek Çocuk Görmek

Rüyada bir erkek çocuk görmek, rüya sahibinin güvenilir bir dost elde edeceğini ifade eder. Rüya sahibinin hayırlı işlere vesile olacağı da yapılan rüya yorumları arasındadır. Rüya sahiplerinin gündeminde bazı kararlar, bunun sonuçlarını detaylı bir şekilde gözden geçirmesi gerektiği de rivayet edilir. Rüyaya giren erkek çocukları, rızkı ve bereketi de temsil eder. Eğer beklenen bir ödeme varsa, bu ödemenin kısa bir sürede alacağına işaret ediyor olabilir. Rüyada erkek çocuk görenlerin hayırlı kısmetle karşılaşacağı da yorumlar arasındadır. Ayrıca bu rüya, atılacak bir adım sonrasında kötü sonuçların doğacağına da işaret ediyor olabilir.

Rüyada Bebek Sahibi Olmak

Rüyada bir bebek sahibi olduğunu gören kişilerin hislerini gözden geçirmesi gerektiğiyle ilgili yorumlar vardır. Bebek sahibi olmak iyi şekilde yorumlansa da bazen kötülüklere de yorulabilir. Bebeği göre kişinin kendisi ile ilgili düşüncelerini değiştirmesi gerekir. Rüyada bebek sahibi olmak kişinin maddi ve manevi yönden değiştiğini de ifade ediyor olabilir.

Rüyada Kendi Çocuklarını Görmek

Rüyalar pek çok şeyi simgeliyor ve anlatıyor olabilir. Rüyada kendi çocuğunu görmek, müjdeli ve güzel haber almaya delalet eder. Güzel ve sağlıklı bir küçük kız çocuğu görmek ise; neşe, umut, ilgi ve mutluluğu getirebilir. Rüyada görülen kız çocuk, aşkı da simgeliyor olabilir.

Rüyada Çocuk Taşımak

Rüya sahibi rüyasında bir çocuğu taşıdığını ya da sırtına aldığını görüyorsa üzüntü ve kederin geleceğine yorumlanabilir. Evli olmadığı halde çocuk görmek ise hayırlı kısmetler ve işte başarı elde etmeye yorulabilir. Küçük çocuklar küçük üzüntülerin yaşanacağına işaret ediyor olabilir. Ayrıca bir yere bırakılan çocuk görmek ise kederin ve üzüntünün sona ermesi şeklinde yorumlanır. Rüyada çocuk görmek, genellikle rüya sahibi için iyi işlerin meydana geleceğinin habercisi kabul edilir.

Rüyada Doğum Yapmak

Genellikle kadınların gördüğü bu rüya, hayırlara yorulur. Rüyada doğum yapmak, yeni bir şeyin başladığını veya başlayacağını gösterebilir. Fakat bu rüya her zaman yeni bir başlangıcı simgelemez. Doğum yapmak, gerçek hayatta bir çocuk sahibi olunacağı anlamlarını taşısa da her zaman bu şekilde yorum yapılmaz. Rüyada doğum görmek aynı zamanda uzun vadeli bir sorumluluğun veya projenin de başlangıcını gösterebilir. Bu durum genellikle iş hayatında başarı elde etmeye yorulur.

Rüyada doğum yapmak iyi hissettiriyorsa, uzun bir zamandır hazırlanmakta olan ve nihayet gerçekleşecek olan yeni bir projenin, fikrin ya da yeteneğin başlangıcını müjdeliyor olabilir. Rüyada görülen doğum ani ve beklenmedik bir şekilde gerçekleşiyorsa, bir şeylerin hızlıca ve kendiliğinden gerçekleşeceği düşünülebilir. Eğer doğum kişiyi korkutuyor veya üzüyorsa; ailede bir hastalık, zor bir iş ya da meydana gelecek bazı engellerin olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Çocuk Görmek
Rüyada Çocuk Görmek

Rüyada Çocuk Öldürdüğünü Görmek

Rüya sahibinin rüyasında bir çocuğu öldürdüğünü görmesi, ilim elde etmeye yorulabilir. Rüyada birden çok erkek çocuğunu görmek mal ve eş sahibi olmaya yorulabilir. Hayrı ifade eden ve genellikle böyle yorumlanan erkek çocuk rüyaları güce ve kudrete de işaret ediyor olabilir. Aynı şekilde rüyada kız çocuğu görmek de hayırlı işlere ve rızıklara işaret ediyor olabilir. Genel olarak iyi rüyalardan kabul edilen çocuk rüyasında ayrıntılar oldukça önemlidir. Ayrıntılar, rüyanın anlamını etkileyecek olan detaylardır.

Rüyada Çok Çocuğu Olduğunu Görmek

Rüya içerisinde birden fazla çocuğunun olduğunu görmek; yaratıcılığa veya sorumluluğa yorulur. Genellikle iyi olarak görülen bu rüya, olumlu hissetmeyi gerektirir. Olumlu düşünceler ile meydan gelen bu rüya güzellikleri simgeliyor olabilir. Ancak kötü düşüncelere sahip olunan çok çocuk görme rüyası da mutsuz olmaya ve kötü bir haber ile karşı karşıya kalmaya işaret edebilir. Rüyada olan çocukların hal ve hareketleri de rüya yorumunu değiştirebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir