1. Anasayfa
 2. Türk Rüya Kültür

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek
Rüyada Deprem Olduğunu Görmek
0

Deprem rüyaları farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada deprem olduğunu görmek iyiye yorumlandığı gibi olumsuz yorumlar da içerir. Rüyada depremin nasıl görüldüğü, rüya sahibinin nerede olduğu, zarar görüp görmediği gibi birçok detay yorumu şekillendirir.

Genel olarak deprem rüyaları yaşanacak değişiklikleri gösterir. Değişiklikler kişinin tüm hayatını etkileyecek ve rutinlerini değiştirecek anlam taşır. Diğer bir anlamı ise kişinin iş hayatında karşılaşacağı zorluklardır. İş hayatında ters giden durumlara, beklenen terfiyi alamama, başarısızlık, üstlerle anlaşmazlık gibi anlamlar taşır.

Bazı yorumlara göre ise özel hayata yorumlanır. Rüyayı gören kişinin özel hayatında ciddi değişimler yaşanacağına tabi edilir. Özel ilişkilerde eş ya da sevgiliyle dönüm noktasına gelineceğine, ayrılık yaşanacağına, terk edilmeye işaret eder. İhanet olarak da yorumlanır. Kişinin dost ya da sevgiliden göreceği ihanete işaret eder. Bir yönüyle uyarıcı nitelik taşır. Kişinin değişimlere karşı hazır olması, dikkatli davranması anlamına kalır.

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek
Rüyada Deprem Olduğunu Görmek

Rüyada Deprem Olduğunu ve Binaların Yıkıldığını Görmek

Rüyada deprem sırasında binalar yıkılıyorsa bu büyük bir afet yaşanacağı anlamı taşır. Rüyayı gören kişinin yaşamının çok farklı yönlere gideceğine, rutinin değişeceğine, olumsuz yönde bir takım gelişmelerin yaşanacağına delalet eder.

Binaların yıkılmış olması rüyayı gören kişinin günahlarına işaret eder. Bir şeylerin bitiş, sona erişine tabir edilir.

Kişi büyük günahlar işlemiş olabileceği, bazı belalı işlere gireceği, çaresizlik yaşayacağı anlamı taşır. Bazen ise yaşanacak kazalara ve bir takım tehlikeli durumlara yorumlanır. Bu anlamıyla uyarıcı nitelik taşır. Kişinin dikkatli olması gerektiği, temkinli olunması anlamı taşır.

Rüyada Deprem anında Sadece Sallandığını Görmek

Rüyada sadece sallantı görmek kişinin hayatında bazı durumlarda yaşanacak değişikliklere yorumlanır. Aile, iş ve sosyal yaşantıda ilişkilerde bir takım sorunlar yaşanacağına, hoş olmayan konuşmaların meydana geleceğine, ilişkilerde kopukluklar olabileceği anlamı taşır. Bazı rüya yorumcularına göre bu rüya kişinin maneviyatına işaret eder. Kişinin maneviyatının bozulacağına, inanılan duyguların zayıflamasına, bunların neticesinde ruhsal anlamda yaşanacak zorluklara yorumlanır.

Rüyada Depremden Kaçıp Kurtulduğunu Görmek

Bu rüya, hayali kurulan, planı yapılan bir işin gerçekleşmesi için verilecek çaba ve emeğe işaret eder. Hayallere ulaşılması için büyük çabalar verilecektir. Bu çabalar neticesinde kişinin bedenen ve ruhsal anlamda yorgunluk yaşanacağı anlamına gelir.

Bazı rüya yorumcularına göre bu rüyayı gören kişinin stresine, ruhsal sıkıntılarına ve depresyonuna delalet eder. Bu ruhsal bunalımla kaçacak yer aramaya, bulunulan ortamdan sıkılmaya, ruhsal yorgunluğa yorumlanır.

Rüyada Deprem Olacağını Hissetmek

Ruhsal dünyaya işaret eden bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin korkularının esiri olduğuna, endişeler içinde kaldığına, her şeye vesvese yaptığına delalet eder. Kişinin ruhsal sorunlarının huzurunun kaçması, mutsuzlaşmasına da yorumlanır. Bazı yorumlara göre bu rüya kişinin boş heveslere ve hayallere kapıldığına, hayata daha gerçekçi bakması gerektiği anlamı taşır. Bazı alimlere göre kişinin hayatında meydana gelecek önemli değişiklikleri gösterir. alışılmışın dışında olacak bazı olayları işaret eder.

Rüya sahibinin hislerinin kuvvetli oluşuna, bazı durumları önceden tahmin ederek endişe etmeye, kaygıların yükselmesine işaret eder.

Rüyada Deprem Olduğunu Duymak

Hiç umulmayan bir kişiden duyulacak nahoş bir söze ya da kötü bir davranışa delalet eder. Deprem olduğunu duymak çok güvenilir bir insanın kendine yakışmayacak bir hareketine de yorumlanır. Güveni boşa çıkarmaya, güvenilir birinden ya da bir kurumdan beklenmeyen bir yanıt almaya, güvenin kırılmasına işaret eder.

Bu rüya yakın zamanda yaşanacak bir gönül ilişkisi anlamı da taşır. Kişinin karşısına çıkacak biriyle yakın bir özel arkadaşlık ya da dostluk kuracağına, bu ilişkinin ilerleyen zamanda çok daha ileri boyutlara taşınacağına işaret eder. Saklanan bazı gerçeklerin duyulmasına, gizlerin ortaya çıkmasına, bir konuya dair yeni bilgiler edinmeye, birinin sırrına ortak olmaya yorumlanır.

Rüyada Depremden Zarar Görmek

Bu rüya, ülke ekonomisinde meydana gelecek zararlara ve bu zararların insanlar üzerindeki olumsuz etkilerine yorumlanır. Deprem nedeniyle zarar görmek rüya sahibinin yaşayacağı bazı olumsuz durumlara delalet eder.

Aile, iş ya da sosyal yaşantıda karşılaşılacak sorunların sebep olduğu ruhsal sıkıntılara, ilişkilerde karşılaşılacak problemlere, iş hayatında ters giden bazı durumlara ve her hangi bir konuda hayal kırıklığı yaşamaya yorumlanır.

Maddi zararlar olarak da yorumlanır. Kişinin para kayıplarına, mal ziyanlarına, ticarette zarar etmeye, yapılan yatırımı kaybetmeye, maddi anlamda yaşanan sıkıntılara da yorumlanır.

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek
Rüyada Deprem Olduğunu Görmek

Rüyada Depremde İnsanların Kaçıştığını Görmek

Halka zorluk getirecek bazı durumlara delalet eder. O yerin halkının bazı felaket, kıtlık, zorluk ve meşakkatli durumları gösterir. Bazı alimlere göre ise rüya sahibinin yaşayacağı karmaşık durumlar anlamına gelir.

İlişkilerde ya da sosyal hayatta bazı karışıklıklar olacağına, bu karışıklar yüzünden insanların büyük atışma ya da tartışmaların içine gireceğine yorumlanır.

Rüyada Çok Şiddetli Deprem Görmek

Sarsıcı ve üzücü olaylara işaret eder. Rüyayı gören kişinin hiç ummadığı bir anda bazı olaylar yaşayacağına ve büyük üzüntüye kapılacağına delalet eder.

Bazı yorumculara göre kişinin hayatının genelinde yaşanacak büyük değişiklikleri gösterir. Eğer sarsıntı durursa yaşanan bu olumsuz durumların düzeleceğine işaret eder.

Bu rüya aile ve iş yaşantısında ayrılık olarak da tabi edilir. İşten çıkma, çıkarılma, aile hayatında aile fertleriyle bazı ayrılıkların yaşanması anlamı da taşır.

Rüyada Depremde Enkaz Altında Kaldığını Görmek

Bir takım hastalık ve sıkıntılara delalet eder. Can sıkıcı bazı durumlara, ruhsal anlamda sıkıntılara, bunalımlara, çaresizliğe yorumlanır.

İş hayatının çıkmaza girmesi, ticarette istenen başarıyı yakalayamama anlamlarına da gelir. Enkaz altında kalma rüyaları çaresizliği simgeler. Eğer kişi, enkaz altında çıkılırsa kişinin çaresizlikleri bitecek ve yeni çözüm yolları bularak ferahlığa çıkılacak ve rahatlayacaktır.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Rüyada Yüzük Görmek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir