1. Anasayfa
 2. Türk Rüya Kültür

Rüyada Kar Görmek

Rüyada Kar Görmek
Rüyada Kar Görmek
0

Rüyada içerisinde kar görmek hastalıklardan şifa bulmaya ve iyileşmeye yorumlanır. Rüyada kar görmek menfaatli olaylara, rızkın artmasına ve bollaşmasına da yorulabilir. Mevsiminde kar yağışı görmek ise üzüntülerden ve kederden kurtulmaya işaret eder. Ancak mevsimsiz kar yağdığını görmek de hastalık ve işleri ertelemeye yorulabilir.

Geçime ya da üzüntüye yorulan bu rüya, farklı anlamlar da taşıyor olabilir. Rüya içerisinde hem kar hem de ateş görmek ise sevgiye ve muhabbete delalet eder. Ucuz mal anlamlarına da gelen kar, rızk ve mal şeklinde de yorumlanır. Genel olarak güzel yorumlara sahip olan bu rüya zorluklara da işaret ediyor olabilir.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek Ne Demek

Rüya içerisinde kişinin üzerine kar yağması; yolculuğa işaret edebilir. Bir işten zarar görmek şeklinde de yorulabilen bu rüya aynı zamanda kış ayları içinde görüldüğünde bolluk ve bereket anlamları da taşır. Genelde yorumculara göre güzel anlamlar taşıyan bu rüyanın ayrıntıları, rüyayı şekillendirir.

Yine kış ayında kar yağdığını görmek, üzüntünün ortadan kalkacağına ve kederin biteceğine yorulur. İslam yorumlarına göre ise kar yağışı görmek; mutlu bir hayata ve fazla mala işaret eder. Bir asker haberine de yorulan bu rüya içinde karı yemek ise sevinçli bir haber almayı işaret edebilir.

Rüyada Kar Görmek
Rüyada Kar Görmek

Rüyada Kar Yağışını İzlemek Ne Anlama Gelir?

Soğuk olan yerlerde kar yağmasını görmek hayır ve bereket olarak ifade edilir. Sıcak yerlerde karın yağması ise, kıtlık ve keder olarak yorulur. Kış mevsimi içinde kar yağdığını görmek iyi olur. Bu rüya, hayatın olumlu yönde değişeceğine işaret eder.

Aynı zamanda güzel zamanların çok yakında geleceğini anlatan bu rüya, dertlerin de son bulmasına işaret edebilir. Kapalı olan alanlara kar yağdığını görmek ise acze işaret eder. Ayrıca bu rüya, rüya sahibinin uzun bir yolculuk edeceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Kar Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yaz mevsiminde kar yediğini görmek, bereket ve faydalara yorumlanır. Kış zamanı içinde kar yemek ise fenadır, sıkıntı çekmeye delalet eder. Genel olarak kar görülen rüyaların anlamı ise helal mal elde edileceğine yorumlanır. Rüya sahibinin geçiminin güzel olacağına da işarettir. Rızk ve menfaati şeylere tabir edilen kar yeme rüyası, mevsime göre tabir edilir. Buna göre rüya, hayırları işaret ediyor olabilir.

Rüyada Kar Yığını Görmek Nedir?

Normal bir şekilde biriken kar görmek; bolluğa, berekete işaret eder. Kış mevsiminde kar yığını gören kişinin, sıkıntı ve kederi varsa bundan kurtulacağına, düşmanı varsa da ona karşı üstün geleceğine yorulur. Güzel tabirleri olan bu rüya, genellikle rüya sahibini güzel işlerin beklediği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kar Üstünde Yürümek Nedir?

Rüyada kar üstünde yürümek ve karda ayak izleri görmek, güzel bir sürpriz işe karşılaşacağına yorumlanır. Kış aylarında görülen bu rüya, rüya sahibinin mevcut dertlerinin son bulacağına işaret edebilir. Ayrıca yaz ayında karda yürüdüğünü görmek de ani değişikliklerin yaşanabileceği anlamına gelir. Rızk olarak yorumlanan bu rüya, beklenmeyen bir yerden yardım görüleceği anlamları da taşıyabilir.

Rüyada Ev İçerisinde Kar Görmek

Rüyada evin içine kar yağdığını görmek genellikle kötüye yorulur. Bir üzüntü görüleceğine ya da hastalık görüleceğine yorulan bu rüya, azap ile de yorumlanır. Vakti dışında yağan kar genellikle kötüyü ifade ederken, vaktinde ve yerinde yağan kar iyilik ve güzelliği ifade eder.

Rüyada Lapa Lapa Kar Yağması

Rüya içinde her yeri kaplayacak kadar yoğu, lapa lapa kar yağdığını görmek; geleceğe yorulur. Karın az yağması ve bir yeri tamamen örtmemesi ise oraya gelecek bereketi simgeliyor olabilir. Çok fazla kar yağdığını görmek, hayra yorulur. Bol kazanç ve bereket gibi anlamlara da gelen bu rüya, mutluluk ve sevinç anlamları da taşıyor olabilir. Rüyada lapa lapa kar yağdığını görmek, rüyayı gören kişinin zenginliğine ve refaha ermesine yorumlanır.

Rüyada Yerde Kar Görmek Ne Demek?

Rüya sahibi yerde kar görürse; bu rızka ve menfaatli şeylere yorulur. Ayrıca hastalıklardan kurtulmaya da yorulan bu rüya, muhabbette ve ülfete de yorulabilir. Karın mevsiminde yağması ise düşmana karşı bir zafer elde edileceğine yorulur. Kişi düşmanına karşı bir zafer elde edebilir. Güzel bir rüya olan kar, iyilikleri haber veriyor olabilir.

Rüyada Kar Temizlemek Ne Demek?

Rüyada kar temizlediğini görmek yağmur hükmündedir. Bu da oranın halkına gelecek olan rahmeti, bereketi, ucuzluğu ve bolluğu işaret edebilir. Rüyada kar temizlediğini görmek; oradaki insanların refah ve bolluk göreceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kar Fırtınası Görmek

Rüyada bir kar fırtınası görmek ya da tipi biçiminde kar yağdığını görmek; kötü olarak yorumlanır. Rüya sahibinin gücünü kaybetmesine ve bazı engellere takılmasına işaret edebilir. Ayrıca bu rüya, ikili ilişkilerdeki soğukluğu da simgeliyor olabilir.

Rüyada Üzerine Kar Yağması Nedir?

Rüyada üzerine kar yağdığını gören kişinin yolculuğa çıkacağı şeklinde yorumlar vardır. İş hayatı içinde yaşanan problemlerin çözüleceğine işaret eden bu rüya, mücadele anlamları da taşır. Rüyada üzerine kar yağdığını görmek, bazı alimlere göre özlem yaşanacağı şeklinde de yorumlanır. Ayrıca bu rüya aile ilişkilerinin iyi olacağına ve mutlu günlerin geleceğine de işaret ediyor olabilir.

Rüyada Kar Görmek
Rüyada Kar Görmek

Rüyada Kar Küremeyi Görmek Ne Demek?

Rüya için kar küremek, yeniliklere işaret ediyor olabilir. Son dönemde rüya sahibinin yaşantısında yenilenmesi ve kötülüklerden kurtulması adına bir farklılık olmasına işaret eder. Ayrıca bu rüya, rüya sahibinin bir telaş içerisinde olduğu anlamı da taşıyabilir. Ayrıca bu rüya aceleci davranmak şeklinde de yorumlara sahiptir. Rüyada kar küreme aracı görmek ise; bir arkadaştan gelecek olan maddi ya da manevi yardıma işaret edebilir.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Rüyada Altın Görmek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir